Deniz İhsan Taşdelen

Kadıköy, Yeşilçam efsanesi Göksel Arsoy’u ağırladı

Kadıköy, Yeşilçam efsanesi Göksel Arsoy’u ağırladı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Osmanağa Gönüllüleri, sinemaseverlerin sevgilisi olarak yıllarca sanat dünyasında zirvede kalan Yeşilçam’ın usta oyuncusu Göksel Arsoy’u konuk etti. Osmanağa Gönüllü Evi’nde gerçekleşen etkinlikte ünlü aktör, son çıkan “Altın Çocuk” adlı kitabını hayranları için imzaladı. Ardından söyleşiyle devam eden program boyunca Arsoy, sempatik tavırlarıyla katılımcıları kahkahaya boğdu.

Etkinlik öncesinde Göksel Arsoy ile birlikte güzel bir gün geçireceklerini söyleyen Osmanağa Gönüllüleri Başkanı Ayfer Çakır; “Bugünkü toplantımızın amacı yılların sanatçısı, Yeşilçam’a senelerini vermiş emektar Göksel Arsoy ile birlikte olmak. İmza günü olacak ve sonunda da söyleşimiz gerçekleşecek” dedi.

Göksel Arsoy

GÖKSEL ARSOY: BAMBAŞKA BİR YAŞANTIM DAHA VAR…

“Altın Çocuk” adlı kitabı hakkında çocukluğu, ailesi, ilk gençliği, sinema ve sahne hayatı, dostları, özel yaşamı üstüne çok şey okunacağını ve tüm yönleriyle tanınacağını söyleyen usta sanatçı ise şunları ifade etti: “Son yıllarda gazetelerden ve yayıncılardan hayat hikâyemi yazmak için büyük bir talep, hatta baskı vardı. Bu konuda pek çok teklif de geldi. Onlara ‘Siz benim hikâyemi yazamazsınız, çünkü beni yeterince tanımıyorsunuz. Kiminiz sadece sinemayı biliyorsunuz, kiminiz sahneyi. Ama benim bambaşka bir yaşantım daha var’ dedim.

HATIRLADIKÇA YAZDIM, YAZDIKÇA HATIRLADIM…

Dostlarımın da teşviki ve baskısıyla yazmaya başladım. Yaklaşık iki yıl oldu. Gazete kupürleri, magazin mecmuaları, fotoğraflar, film afişleri, röportajlar ve dostum İlhan Gülek ile konuşmalarım, hafızamı daha da canlandırdı. Hatırladıkça yazdım, yazdıkça hatırladım. Çocukluğum, ailem, ilk gençliğim, sinema ve sahne hayatım, arkadaşlarım, dostlarım, sosyal çalışmalarım ve özel hayatım hakkında hiç bilmediklerinizi okuyacak ve beni sahiden tanıyacaksınız. Beni sevenlere, sayanlara, unutmayanlara minnettarım.”

Osmanağa Gönüllüleri Başkanı Ayfer Çakır, Yeşilçam’ın efsane aktörü, “Altın Çocuk” lakaplı Göksel Arsoy‘u ağırlamaktan büyük gurur ve memnuniyet duyduklarını belirterek, gönüllüler adına teşekkürlerini iletti…

Göksel Arsoy

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir